Jump to content

Rivasz-Tóth Norbert U23-as európa-bajnok gerelyhajításban országos csúccsal

2017. 07. 15. 11:19

Parádés eredménnyel kezdődött számunkra az U23 EB szombat délutáni programja. A férfi gerelyhajítás döntőjének második sorozatában Rivasz-Tóth Norbert 83,08 méteres dobással új országos csúcsot ért el, amellyel a mezőny élére állt és győzött /régi csúcs:81,55 m Horváth Gergely 2003.

Néhány perccel a kiváló teljesítmény után Kozák Luca is kitett magáért a 100 gát fináléjában, kiváló rajt után végig jól futva a harmadik helyen ért célba. Eredménye jobb az általa tartott up.csúcsnál, de a hátszél a megengedettnél erősebb volt:13,06 mp +2,3 m/sec.

A Bydgoszczban rajthoz állt magyar U23-as válogatott eredményes négy napra tekinthet vissza. A jó hozzáállást mutató teljes csapatból kiemelkedő két aranyérem, egy ezüst-, egy bronz-, egy negyedik-, egy ötödik- és három hetedik hellyel az érem táblán a 11. / 30 nemzet nyert érmet - az 1-8 helyezések alapján számított ponttáblán 47 ponttal a 13. helyen végzett Magyarország/34 ország szerzett pontot.(ml).

Helyezést elért atlétáink: Arany: Halász Bence/ kalapács, Rivasz-Tóth Norbert/gerely - Ezüst: Pásztor Bence/kalapács - Bronz: Kozák Luca/100 gát - Negyedik: Gyurátz Réka/kalapács - Ötödik: Juhász Balázs/3000ak - Hatodik: 4x100 m női váltó / Kozák Luca, Ferenczi Melinda, Répási Petra, Nádházy Evelin - Hetedik: Bicsák Bence/10 000 m, Szögi István/5000 m, 4x100 m férfi váltó / Pázmándi Zsolt, Boros Bence, Balogh Péter, Köcse Richárd

(Forrás: atletika.hu)